Otomotiv Ve Raylı Sistemler

 

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda sürdürülebilirlik örneği sergileyen Sirena Marine, teknolojik açıdan donanımlı üretim tesisinden de yararlanarak denizcilik sektöründe edindiği bilgi birikimini farklı sektörel alanlara yansıtmaktadır.

Yıllık üretim miktarı 80 bin parça olan, 80’i mühendis 1000’den fazla çalışanıyla Sirena Marine; yalın yönetim ve TPM gibi modern yönetim sistemlerini kullanmaktadır.

2013 Aralık ayında ISO/TS 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan firma, çalışmalarına hız kazandırırken kardeş firması Karsan ile de ortak çalışmalara imza attı. Sirena Marine’in üretim tesislerinde, Karsan’ın aldığı şehir otobüsleri projesi için birçok farklı referansta kompozit parça üretilmiştir. Zaman içinde müşteri yelpazesini genişletmeyi başaran Sirena Marine; TCV firması için paslanmaz tutamak parçaları, Safkar için klimaların kompozit parçaları, Hisarlar firması için Traktör KEP kompozit parçaları ve MAN firması için de ön seri kompozit parçalarının üretimini sürdürmektedir.

Paslanmaz çelik üretimiyle korozyon direnci yüksek ürünler ortaya koyan Sirena Marine, bu çalışmalarıyla güvenli ulaşıma da katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda sektörün IRIS sertifikalı öncü üreticilerinden biri olan firmanın savunma sanayi ve iş makineleri sektörlerinde de çalışmaları mevcuttur. Tülomsaş’ta üretilen Hyundai Rotem lokomotiflerinin kompozit parçalarının üretimi ile firma raylı sistemlerde de seri üretime geçmiştir. Tülomsaş’ta üretilen General Electric lokomotifinin tüm kompozit parçaları, CRRC MNG firmasının Ankara Metrosu çalışmasındaki tüm kompozit parçalar, paslanmaz tutamaklar, Bozankaya tramvay projelerinin kompozit ve paslanmaz tutamakları ve CAF’a ait trenlerin paslanmaz tutamakları da Sirena Marine imzasını taşımaktadır. Firma, raylı sistemlere özel verilen EN 15085 sertifikasına da sahiptir.

SMC

Sirena Marine 2015 yılında yaptığı yatırımların başında gelen SMC pres ile sektörde farklılık yaratmaya devam etmektedir. 3,2 x 2 x 2m ebatlarında olan tablası ve 2000 ton kapasitesi ile Türkiye’nin en iyi presi konumunda olan pres ile yüksek kapasiteli müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde müşterilerine hizmet vermeye hazır durumdadır.

TRIMMING ROBOT

6 eksen ve döner tablaya sahip olan trim robotu ile hassas parçalarda yüksek verimlilik artışı sağlanmaktadır.